ŠiandienŠluotos partneriai

 

Andriaus Deltuvos 80-mečio proga išleista karikatūrų knyga


Leidykla „Naujasis laukas“ . 2016. ISBN 978-609-474-010-7
Andrius Deltuva gimė 1936 m. Kaune. Mokėsi 7-ojoje vidurinėje mokykloje Šančiuose. Baigė dvejus aukštuosius mokslus: mechanizaciją Žemės ūkio akademijoje ir interjerą Dailės instituto Kauno vakariniame skyriuje. Pirmaisiais piešinukais debiutavęs 1956 m. Dailininkų sąjungos narys nuo 1980 m.
Karikatūros mėgėjai įsidėmėjo sparčiai garsėjančią A. Deltuvos pavardę iš lietuviškos spaudos. Yra iliustravęs po keletą Vytautės Žilinskaitės ir AugustoTamaliūno satyros rinkinių.
Dalyvavęs daugelyje karikatūros parodų - vietinėse, respublikinėse, tarptautinėse. Įvairiausių apdovanojimų - prizų, premijų, medalių, diplomų - pelnyta taip gausiai, kad vien jų vardijimui prireiktų keleto puslapių, arba būtų galima sudaryti atskirą didelę ekspoziciją...
Savitam karikatūristo braižui būdinga virtuoziška linija, kadaise buvusi itin grakšti. Net skelbtas kūrybos šūkis: mažiau linijos - daugiau minties. Vėliau plunksnelės brėžis kiek sustorėjo. Gal tai įsidrąsinimo, įgūdžio ženklas, bet anaiptol ne šiurkštumas. Jo piešiamas tipažas nėra atstumiantis, o savaip mielas, patrauklus. Galima spėlioti, jog tai plaukia iš autoriaus geraširdiško būdo. Jo personažai atrodo netyčia, nesąmoningai, be piktos valios pakliuvę į komiškas ar išjuoktinas situacijas. Beje, nukritus okupacijos cenzūros pančiams, A. Deltuva dažniau atsigręžia į valdžios žmonių išdaigas, tampa kiek rūstesnis, jo darbuose gausėja socialinės kritikos.
Įpusėtas trečiasis nepriklausomybės dešimtmetis. Visuomenės gyvenime dar sūkuriuoja šiokia tokia sumaištis. Raminamės, teisinamės pereinamojo laikotarpio ypatumais, kartu pajuokaudami, kad kiekvienas laikotarpis ir mirksnis, filosofiškai žvelgiant, yra pereinamasis...
Andrius Deltuva - linksmas kūrėjas, mielas žmogus. Piešia, ironizuoja, šmaikštauja, priekaištauja amžininkams, bendrapiliečiams, ypač valdžios šulams ir politikos žonglieriams. O stiprybės semiasi iš dabarties gyvenimo įvairovės.
Nenuilstamam karikatūros meistrui Andriui Deltuvai jo kūrybos mėgėjai aistruoliai linki neišsenkamo įkvėpimo ir ilgiausių gyvenimo metų.
Aleksas Dabulskis

Rašykite mums:

Šluotos korespondencija: Gynėjų g. 4, LT-01109 Vilnius.
Šluotos el. paštas: humor@sluota.com

 

blogspot visitor