Kiti renginiai


Šluotos leidiniai


Šluotos partneriai

 


Rimtauto Oškučio paroda Varėnoje

Permainingą jau penktąją kalendorinės vasaros popietę, Varėnos kultūros centro parodų salėje vyko Rimtauto Oškučio parodos atidarymas.


Šios, karikatūrų ir grafikos, parodos atidarymas buvo kitoks nei įprasta, jame neskambėjo muzika ir dainos, nedalyvavo autorius. O parodai pasirinktas laikas – birželio mėnuo – visai atsitiktinai sutapo su autoriaus mirties metinėmis.
Grafikas ir karikatūristas Rimtautas Oškutis – mūsų kraštietis, gimęs ir augęs Varėnoje, dar būdamas mokiniu mokėsi Kaune, vėliau Vilniuje. Jo darbai buvo eksponuojami sostinėje ir ne vienoje užsienio parodoje (įvairiose Europos, Azijos ir Amerikos šalyse), tačiau Varėnoje dalis jo darbų buvo pristatyti pirmą kartą, gaila, kad jau po autoriaus mirties. R.Oškutis jau seniai brandino norą, surengti parodą savo gimtajame mieste.
Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos dailininkų sąjungos karikatūristų sekcijos pirmininkas Jonas Varnas, kuris pasidalijo prisiminimais apie Rimtautą Oškutį, gražiai jį vadindamas Rimtu ir, kaip dera karikatūristui, juokavo. Žodį tarė ir „Merkio krašto“ redaktorius Aloyzas Tenzegolskis, asmeniškai pažinojęs dailininką ir paraginęs surengti šią parodą. Jis sakė, kad toks nedidelis miestelis kaip Varėna gali didžiuotis turėdama net tris gabius dailininkus: a.a. R.Oškutį, A.Žilinską ir J.Juozapavičių. Paroda džiaugėsi ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Regina Svirskienė. Parodos atidaryme dalyvavo ir R.Oškučio artimieji – sesuo, dukterėčia ir svainis.
Parodų salėje (J.Basanavičiaus g. 17) Rimtauto Oškučio karikatūromis ir akį prikaustančiais grafikos darbais džiaugėmės iki 2009 m. birželio 25 d.

Grafikas, karikatūristas Rimtautas Oškutis gimė 1947 metais Senojoje Varėnoje, vėliau gyveno ir mokėsi Varėnoje. Mėgo žaisti futbolą, grybauti ir piešti. Grybauti išmoko pats, o piešti jį išmokė mokytoja Janina Vaitekūnienė.
Nuo V klasės mokėsi Kauno meno mokykloje, vėliau įstojo į M.K.Čiurlionio vidurinę meno mokyklą, kur besimokydamas susidomėjo grafika. Mokėsi ir dailės institute. Sąstingio laikais matydamas daug juokingų dalykų  šalia grafikos (pagrindinės specialybės) ėmė piešti karikatūras. Dalyvavo pirmoje Lietuvos karikatūrų parodoje.
Kaip  grafikas ir karikatūristas jis nuėjo ilgą kūrybinį kelią. R.Oškučio piešiniai saviti, stilingi, modernūs. Surengė keletą personalinių grafikos parodų Vilniuje, bendradarbiavo su daugybe žurnalų ir laikraščių. Jo satyriniai piešiniai buvo eksponuojami parodose Italijoje, JAV, Kanadoje, Belgijoje, Turkijoje, Australijoje, Graikijoje ir, žinoma, Lietuvoje. Ne kartą šiose parodose laimėjo prizus ir diplomus.
R.Oškutis vienu metu buvo pasukęs ir monumentaliosios tapybos link. Jis sukūrė freskas Vilniaus 12- ajai vidurinei mokyklai Baltupyje ir Varėnos 2-ajai (dabar „Ryto“) vidurinei mokyklai. R.Oškutis gimtajame mieste lankydavosi dažnai, turėjo norą surengti čia parodą.
kiti renginiai...

Rašykite mums:

Korespondencija: Gynėjų g. 4, LT-01109 Vilnius.
Šluotos el. paštas: sluota@bitutes.lt

 

blogspot visitor